Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: wielki powrót Suareza, Urugwaj pokonał Anglię [RELACJA]

Paweł Słójkowski 19.06.2014
Luis Suarez zapewnił Urugwajowi zwycięstwo w meczu z Anglią
Luis Suarez zapewnił Urugwajowi zwycięstwo w meczu z Anglią, foto: PAP/EPA/DIEGO AZUBEL

Dwa gole Luisa Suareza zapewniły Urugwajowi zwycięstwo w meczu z Anglią w czwartkowym hicie mundialu. Obie drużyny wciąż walczą o wyjście z grupy.

Relacja na żywo:

90+5 min. - Koniec meczu! Luis Suarez pokonał Anglię! Dwa gole i wielki występ urugwajskiego napastnika.

Anglia nie traci szans na wyjście z grupy, jednak będzie musiała liczyć na to, że Włosi pokonają Urugwaj w ostatnim spotkaniu.

Król wieczoru jest jeden:

90+3 - Rzut rożny dla Anglików, Joe Hart wbiega w pole karne, jednak nic z tego, piłka wychodzi na aut bramkowy

88 min. - Suarez schodzi z boiska, to dzięki niemu Urugwaj wciąż walczy o to, by wyjść z grupy i jak na razie jest bardzo bliski osiągnięcia celu. Anglicy rzucają się do wściekłego ataku na bramkę Muslery . Jak na razie to chyba najlepszy mecz całych mistrzostw w Brazylii

85 min. - SUAREZ!!! 2:1 Dla Urugwaju , Anglicy są zrozpaczeni, to oni byli bliżej wyjścia na prowadzenie, ale to "Urusi" trafili do siatki.

78 min. - 29 strzałów, 759 minut - tyle zajęło trafienie do siatki Wayne'owi Rooneyowi podczas swoich występów na mistrzostwach świata. Może napastnik pójdzie za ciosem?

Akcja za akcję w wielkim meczu Anglii z Urugwajem .

75 min. - GOOOL! Rooney trafia do siatki i przywraca nadzieje Anglii na korzystny wynik! Teraz to piłkarze Hodgsona są w uderzeniu, co za emocje!

W pole karne wbiegł z prawej strony Glen Johnson i zagrał wzdłuż bramki, piłkarz Manchesteru United dopadł do piłki i posłał ją obok bezradnego Muslery.

Bramka Wayne'a Rooneya:

70 min. - Anglia atakuje zaciekle, od kilku minut ma przewagę, ale jak na razie jest to bicie głową w mur Urugwaju , który bardzo dobrze wygląda w obronie. Na boisku pojawia się Adam Lallana . Roy Hodgson przeprowadza identyczne zmiany jak w meczu z Włochami

64 min. - Ross Barkley wchodzi na boisko za Raheema Sterlinga . Młody napastnik Evertonu pokaże coś nieszablonowego?

62 min. - Pereira dostał kolanem od angielskiego zawodnika, przez chwilę leżał na boisku i wyglądało na to, ze stracił przytomność.

Noszowi wbiegli na boisko, ale Urugwajczyk wstał o własnych siłach i po chwili konsultacji ze sztabem medycznym wrócił na boisko

54 min. - Niesamowity początek drugiej połowy. Najpierw porywające ataki Urugwaju , Cavani chybia w sytuacji sam na sam z Hartem , po chwili Rooney marnuje stuprocentową sytuację i trafia prosto w Muslerę .

Wygląda na to, że czekają nas wielkie emocje do ostatniego gwizdka spotkania. Anglicy nie zamierzają paść na kolana, a Urugwaj nie będzie bronił wyniku!

49 min. - Znowu niebezpiecznie po rzucie rożnym dla Urugwaju, duże zamieszanie, Anglicy rozpaczliwie bronią się przed nacierającymi "Urusami"

Pudło Edinsona Cavaniego:

46 min. - Zaczynamy drugą odsłonę tego meczu. Anglicy będą w stanie podnieść się po ciosie Suareza ? Na razie żaden z trenerów nie zdecydował się na przeprowadzenie zmian, ale wydaje się, że to kwestia bardzo krótkiego czasu. Na boisku musi pojawić się ktoś, kto rozrusza angielski atak

45 min. - Przerwa. Anglia nie gra dziś dobrze, Urugwaj zaś wykorzystał jedną rewelacyjną sytuację i jest na prowadzeniu.Luis Suarez jest niezawodny!

Tak Urugwajczyk trafił do siatki Harta:

Urugwajczyk po strzeleniu bramki podziękował fizjoterapeucie, który przyczynił się do tego, że snajper mógł wystąpić w meczu z Anglią:

39 min. - GOL DLA URUGWAJU!

Cavani dostał piłkę w narożniku pola karnego, nie zdecydował się na strzał, poszukał partnera z ataku. Tak, był nim oczywiście Luis Suarez , który skontrował kontrującym uderzeniem głową pokonał Joe Harta z pięciu metrów! Anglia musi gonić wynik, jeśli chce pozostać w grze o awans!

31 min. - Świetna wrzutka Gerrarda na długi słupek, Rooney dochodzi do piłki i uderza głową, ale ta zatrzymuje się na poprzeczce... Wielki pech angielskiego napastnika, ale lepszy okres gry jego drużyny